Новини

У головній концертній установі краю стартує проект "Діти – дітям"

25.02Закарпатська органна школа має не таку давню історію, як великі міста України, проте успішно розвивається і вже має свої добрі традиції.

Все почалося зі встановлення у залі Закарпатської обласної філармонії органа відомої чеської фірми "Riger Kloss" (1974 р.). Подальша доля цього інструменту нерозривно пов'язана з ім'ям заслуженої артистки України Наталії Висіч. Впродовж довгих років вона не лише дарувала нам своє мистецтво, а й виховала цілу плеяду послідовників та започаткувала на базі філармонії Міжнародний молодіжний фестиваль органної музики, який зараз носить ім'я своєї засновниці.

Серйозним етапом у становленні органного виконавства на Закарпатті стало відкриття в 1985 році в Ужгородській дитячій музичній школі ім.П.Чайковського органного класу, єдиного в Україні. А з 2006 року продовжити навчання на цьому інструменті можна в Ужгородському державному музичному училищі ім.Д.Задора. Саме в цих закладах Наталія Висіч плекала юні таланти, а зараз цю справу продовжили її колишні учні. 

Детальніше...

На Закарпатті розпочалося масштабне свято класичної музики та мистецтва "Stankovych fest"

1Урочистостями і концертною програмою членів журі та лауреатів стартував сьогодні, 21 лютого, на Свалявщині другий міжнародний конкурс-фестиваль "Stankovych fest" – мистецький турнір, мета якого – підтримати творчо обдаровану молодь і відкрити нових зірок.

На Закарпаття для участі у конкурсах з'їхалися понад три сотні молодих талантів з усієї України, а також із сусідніх Угорщини, Словаччини, Польщі. Протягом чотирьох днів вони змагатимуться у номінаціях "Музичне та образотворче мистецтво", "Юний композитор". У творчих випробуваннях виступатимуть індивідуальні виконавці, дуети, ансамблі в декількох вікових категоріях. Зокрема, цьогоріч введено категорію "26+".

Детальніше...

В обласному музеї народної архітектури та побуту експоновано доробок Олександра Громового

4Днями у виставковому залі Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту відкрилася персональна виставка Олександра Громового. 

Експозицію склав живопис члена Національної спілки художників України й лауреата обласної премії ім.Й.Бокшая і А.Ерделі.

Сучасний живопис, реалістичний модерн, абстракції – розмаїття картин на виставці свідчить про різноплановість і багатогранність таланту Олександра Громового. Попри це, художник представив пейзажі, роботи фігурального плану й навіть портрети. Є тут і картини етюдного характеру. Всі експоновані роботи виконані в техніці олії, акрилу та полотна.

Детальніше...

Подвиг учасників Революції Гідності та пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували в Ужгороді

2Сьогодні на площі Народній перед будівлею облдержадміністрації та облради за участі керівників краю, міста, представників дипломатичного корпусу, громадськості, духовенства відбулися меморіальні заходи.

Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконав композицію "Молитва за Україну", після чого присутні під жалобну пісню Майдану "Пливе кача по Тисині" запалили сотні лампадок у пам'ять про людей, котрі віддали свої життя за Україну під час Революції Гідності. Відтак у небо запустили понад сотню жовтих і синіх повітряних кульок.

Детальніше...

Ювілейну ретроспективну виставку "У затишку натюрморту" презентує Борис Кузьма

23.0222 лютого року виповнюється 60 років із дня народження нашого земляка, народного художника України, голови Закарпатської організації Національної спілки художників України, члена-кореспондента Академії мистецтв України Бориса Кузьми.

Цій події присвячена ювілейна ретроспективна виставка творів художника, відкриття якої відбудеться у п'ятницю, 23 лютого, о 15.00 у великому залі Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая.

Увазі глядачів представлено понад 80 робіт різних жанрів, різного часу створення, відомих і, навіть, не відомих публіці, виконаних на численних пленерах в Закарпатті та за його межами, в майстерні автора. Усі вони сповнені чаром особистих відчуттів та притаманної митцеві експресії.

Твори Бориса Кузьми зберігаються у музеях України, Німеччини, Румунії, Італії, Словаччини, мають своє почесне місце і в колекції Закарпатського обласного художнього музею ім.Й.Бокшая, є окрасою приватних збірок в Україні та за кордоном.

Детальніше...

Етелла Чуприк запрошує на продовження циклу "Лисенко&Шопен"

20.02За яку б справу не взялася ця мисткиня – вона віддається їй сповна. Найбільшою пристрастю Етелли Чуприк є музика: їй вона присвятила все своє життя, весь свій талант і сили. Так само захоплено вона пише картини й навчає виконавської майстерності студентів Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка. Кожен новий проект піаністки вражає творчим задумом, масштабами та цілковитою зосередженістю на ньому. Вона з головою поринає в роботу, концентруючи всю увагу над поставленою задачею. За кожним ефектним виступом Етелли Чуприк – напружена, вдумлива і виснажлива щоденна праця. Артистка не просто працює над розучуванням твору, технікою, художнім наповненням, а намагається зануритися у внутрішній світ композитора і поділитися своїми відкриттями зі слухачем. Можна лише подивуватися неймовірному творчому потенціалу та працездатності нашої землячки, якій до снаги за короткий час зіграти абсолютно різні програми в кількох містах України і з успіхом презентувати своє мистецтво за кордоном, зокрема, в Угорщині.

Чергова зустріч ужгородського слухача із солісткою Закарпатської обласної філармонії, народною артисткою України Етеллою Чуприк відбудеться 20 лютого. 

Детальніше...

Завтра в Ужгороді вшанують подвиг учасників Революції Гідності

100Меморіальні заходи з ушанування пам'яті Героїв Небесної Сотні у вівторок, 20 лютого, відбудуться на площі Народній перед будівлею облдержадміністрації та облради.

Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконає "Молитву за Україну", після чого під композицію "Пливе кача по Тисині" відбудеться запалення лампадок.

Також у небо символічно запустять більше сотні жовтих і синіх повітряних кульок.

Долучитися та запалити свою лампадку в пам'ять про людей, які віддали свої життя за Україну під час Революції Гідності, зможе кожен охочий.

Початок заходів о 12.00, – анонсує Прес-служба Закарпатської ОДА.

Увечері ж, із настанням темряви, лампадки за загиблими героями засвітять і на балконі головної адмінбудівлі краю.

Результати конкурсу на заміщення вакантних посад в обласній філармонії

fil16 лютого в комунальному закладі "Закарпатська обласна філармонія" Закарпатської обласної ради відбувся конкурс на заміщення вакантних посад артистичного та художнього персоналу.

За результатами конкурсу обрано наступних переможців:
- Хижун Оксана Борисівна – балетмейстер-постановник ансамблю "Закарпатські візрунки";
- Керецман Юрій Юрійович – концертмейстер ансамблю "Закарпатські візрунки";
- Раховський Сергій Васильович – соліст-вокаліст ансамблю "Закарпатські візрунки";
- Раховська Тетяна Володимирівна – солістка-вокалістка ансамблю "Закарпатські візрунки";

Детальніше...

Закарпатський обласний театр драми та комедії розпочав нову сторінку своєї діяльності в місті Хуст

1017 лютого Закарпатський обласний театр драми та комедії дав першу виставу в Хусті. Новостворена трупа театру представила музичне дійство "Наталка Полтавка" за мотивами однойменної п'єси Івана Котляревського на музику Миколи Лисенка.

Режисер Сергій Архипчук наповнив сюжет сценічними епітетами і символами, п'єса набула певного осучаснення. Хустський варіант постановки "Наталки Полтавки" трішки дистанціювався від традиційної соціально-побутової п’єси з властивим зображенням українського села, народного вбрання тощо і дав усвідомити, що ця історія могла відбутися будь-де, як у минулому, так і в сьогоденні. Шарму виставі додав і оригінальний склад оркестру та своєрідне аранжування музичних творів.

Детальніше...

Додаткова інформація