Новини

Розпочався V-ий Всеукраїнський конкурс есе "Я – європеєць"

s do sВсеукраїнською молодіжною громадською організацією "Серце до серця" спільно з Міністерством культури України, Посольством Литовської Республіки в Україні, у вересні 2017 року – березні 2018 року буде проведено V-ий Всеукраїнський конкурс есе "Я – європеєць".

Основними завданнями конкурсу є: розвиток у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному, культурному та міжнародному житті країни; формування у молоді демократичних, європейських цінностей, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, освітніх стандартів; підвищення значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки серед молодих учасників.

Детальніше...

Ужгородщина запрошує на I-ий районний фестиваль "Apple Fest"

23.09В суботу, 23 вересня, у с.Сторожниця Ужгородського району відбудеться І-ий районний фестиваль яблук "Apple Fest".

Захід розпочнеться о 13.00 з урочистого зібрання учасників та гостей біля місцевого будинку культури, від якого селом рушить святкова хода. Далі програма триватиме на центральному стадіоні села. Відкриття фестивалю  о 15.00.

У програмі: виставка творів декоративно-прикладного мистецтва та виробів із фруктів, ярмарок із виробами сільськогосподарських продуктів, святкова радіогазета про виробників сільського господарства району, спортивні ігри, конкурси, вікторини, майстер-класи, гала-концерт та багато іншого,  анонсують організатори. 

Луганчанка Ірина Мезеря представила закарпатцям авторські картини на склі

820 вересня в обласному музеї народної архітектури та побуту власну творчість презентувала народна майстриня з Луганщини Ірина Мезеря.

Це перша виставка художниці в Західній Україні, досі з її мистецькими доробком знайомились на рідній Луганщині, а також в Ірпені, куди Ірина Мезеря через сумнозвісні події переїхала три роки тому, та в Києві. Педагог і науковець, свій дитячий хист до малювання взялась реалізовувати у віці 45-ти років, однак ні доволі пізній дебют, ані відсутність професійної художньої освіти не стали перешкодою для творчого поштовху та результативних пошуків власного шляху в мистецтві.

Об'ємна добірка з близько півсотні робіт (а це – майже половина доробку І.М.) знайомить із самобутньою авторкою, її широким жанровим і тематичним творчим діапазоном, багатим внутрішнім світом. Тут "оселились" поруч Богоматір ("Свята любов") і "Данте", "Луганчанка" та кохана Модільяні Жанна Ебютерн ("Пані в бордовому"), "Спогад про літо" й "Передчуття зими", "Синя кішка на помаранчевому тлі" та ще багато образів. Утім, строкатість ця не заважає виставці бути достатньо цілісною – у стилістиці та благородній, багатій палітрі, як влучно визначив професор Сергій Федака – "візантійській".

Детальніше...

Головна концертна установа краю запрошує до співпраці фахівців за результатами конкурсу

filЗакарпатська обласна філармонія оголошує конкурс на заміщення вакантних посад: 

Артист хору заслуженого академічного Закарпатського народного хору:
- бас-баритон (2 шт. од.);
- тенор (2 шт. од.).
Кваліфікаційні вимоги для претендентів: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.
Спеціальні кваліфікаційні вимоги: добрі вокальні, музичні та сценічні здібності, висока виконавська майстерність, яскрава творча індивідуальність, добрі навички читання партій з листа.
Кандидат повинен заспівати два різнохарактерні твори (один з них – a capella), читка з листа партій з репетуару коллективу на вибір комісії.

Детальніше...

Закарпатські лялькарі днями відкривають 37-й театральний сезон

24.09.17Однією з найкращих вистав, що належить до "золотого фонду" Закарпатського академічного обласного театру ляльок, а саме – виставою "Стійкий олов’яний солдатик" за казкою Г.К.Андерсена закарпатські лялькарі у цю неділю, 24 вересня, відкривають свій 37 театральний сезон.

Незвичне подання фабули, яскрава гра акторів зуміли перетворити відому дитячу казку на улюблену виставу для всієї родини. На сцені відбувається справжнє диво – стійкий олов’яний солдатик та крихка балеринка відстоюють своє право на щастя, своє кохання і гинуть, навіки об’єднавши свої серця. Сумно, але ж так буває. Добрий казкар Андерсен розповів зовсім невеселу історію, однак напрочуд красиву і романтичну. Чудове музичне оформлення, майстерно виконані яскраві ляльки допомагають донести основну ідею вистави:

"…Кохання не можуть згубити
злі чудовиська, тролі потворні,
бо воно у вогні не горить,
бо воно у воді не потоне".

Детальніше...

Подружжя режисерів Ольга та Олександр Матеї запрошують на святкування творчого ювілею

2121 вересня в Берегові відбудуться святкові заходи з відзначення 25-річчя творчої діяльності Ольги та Олександра Матеїв – режисерів Народного аматорського українського театру імені Ярослави Бандурович Берегівського міського будинку культури.

У довідковому виданні "Заклади культури клубного типу Закарпатської області. Народні та зразкові аматорські колективи" (видавництво "TIMPANI", м.Ужгород, 2015), подано чимало відомостей про історію, засновників та творчі здобутки театру. Зокрема, йдеться і про саму Ярославу Бандурович (1913-1998) – знану артистку, режисера Берегівського народного українського театру, який було створено у 1956 році. "За чотири з половиною десятиліття Ярослава Бандурович здійснила постановки 70 творів українських та зарубіжних класиків. Близько 120 тисяч глядачів переглянули понад 700 вистав. У 1959 році колективу було присвоєно почесне звання "народний". Нелегкою була праця української театральної трупи. Місто Берегово географічно розташоване на кордоні з Угорщиною, й зрозуміло, що значна частина населення Берегівського району – угорці. Тому, щоб зацікавити місцевого глядача творами українських та зарубіжних класиків, треба було докладати немало зусиль і таланту", – йдеться на сторінках книги.

Детальніше...

Літературний "Нуар по-українськи" презентують в обласній бібліотеці

2828 вересня письменник Симор Гласенко в Ужгороді презентуватиме свою нову книгу – кримінальну драму "Нуар по-українськи", що побачила світ у "Видавництві 21". Ужгородська презентація завершить першу половину промотуру роману, який розпочався 14 вересня у львівській книгарні "Є" під час XXIV-го Форуму видавців і охопив книгарні "Є" Києва, Тернополя, Івано-Франківська, Чернівців.

Основні події роману розвиваються у Києві та Чернівцях. Його персонажі потрапляють у пастку чужої гри, стають маріонетками, самі того не підозрюючи, оскільки перебувають у полоні власної несподіваної пристрасті.

Автору вдалося створити текст, що відповідає канону літературного субжанру нуару: напружений сюжет, який тримає до останніх рядків, девіантні особисті, які руйнують себе та інших, натуралізм, фатальні жінки і фатальні пристрасті, соціальні, психологічні, морально-етичні проблеми, поведінка людей у ситуаціях вибору, злочини, мотивація яких має таке задавнене коріння, що мимохіть згадується вендетта.

Детальніше...

У ІХ-му Міжнародному фестивалі органної музики ім.Н.Висіч візьмуть участь виконавці з Угорщини

21 09 17В Закарпатській обласній філармонії триває ІХ Міжнародний фестиваль органної музики ім.Н.Висіч. У рамках цього заходу 21 вересня своє мистецтво ужгородцям та гостям міста подарують студенти Музичної академії ім.Ф.Ліста (м.Будепешт) Чобо Тоші та Давід Візі.

На нашій сцені вже неодноразово виступали вихованці провідного музичного навчального закладу Угорщини. Серед них траплялися і вихідці з Закарпаття. Зокрема, раніше ми мали змогу насолоджуватися скрипковою грою Михайла Штефка. Цього разу послухаємо представників органної школи Угорщини.

Чобо Тоші (1991 р.н.) – універсальний музикант, який, попри молодий вік, встиг посісти вагоме місце серед своїх найвідоміших співвітчизників. Чобо Тоші не перестає вчитися і є активним учасником музичного життя Угорщини як сольний виконавець, кантор і композитор. А Давіда Візі можна вважати одним із наймолодших учасників нашого фестивалю. 20-літній юнак вже має за плечима кілька перемог на найпрестижніших міжнародних конкурсах як піаніст і органіст. 

Детальніше...

Завтра в Ужгороді відкриється виставка робіт народного майстра Луганщини Ірини Мезері

20.0920 вересня у виставкових залах Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту художниця з Луганщини Ірина Мезеря вперше в Західній Україні представить глядачам свою творчість на виставці "Миттєвості життя". 

Мисткиня працює в різних жанрах, серед них пейзажі, натюрморти, широко представлений жанр портрета, картини на релігійні сюжети, є картини за мотивами творів улюблених художників, замальовки у східному стилі та абстрактний живопис. Авторка працює з різними фактурами, любить сміливі експерименти, віддає перевагу нетиповому для сучасного живопису матеріалу  склу. В творчому доробку художниці приблизно 100 картин та безліч декоративно розписаного посуду.

Ірина Мезеря народилася 14 січня 1959 року в Луганську. Викладач, кандидат педагогічних наук. До вересня 2016 року  доцент кафедри педагогіки та психології Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, який переїхав у Сєвєродонецьк. Авторка монографій, навчальних посібників і численних наукових статей щодо проблем статевого, сімейного виховання дітей та підлітків. Художниця.

Детальніше...

Додаткова інформація