Новини

Поетеса Лариса Лебедівна презентує збірку "Не Єва" в обласній бібліотеці

1.121 грудня о 17.00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться творчий вечір поетеси з Києва Лариси Лебедівни.

Презентація поетичної збірки "Не Єва" та розмова з письменницею, кандидатом філологічних наук відбудеться у форматі літературного клубу "Читаємо разом".

"Збірка поезій "Не Єва" – "про вічне повернення, про те, що живе ніколи не помирає, але вічно переймає іншу форму. Кожне слово в ній – це ключ, яким можна відімкнути двері до Вічності всередині нас. Це поезія сповнена руху, що розгортається і триває у міфологічному часі, скасовуючи хронологію та подієвість. Все існує водночас. То як не загубитися у цих прозорих напівнатяках?", – інтригує анотація до книжки, яка стала переможцем конкурсу від видавництва "Смолоскип".

Лариса Лебедівна – літературознавець, у колі наукових зацікавлень якої – західноукраїнська проза та сучасна дитяча література.

Детальніше...

Портрети і творчість закарпатських письменників презентували в облдержадміністрації

2 knygyДва видання, присвячені закарпатським письменникам, презентували сьогодні в облдержадміністрації. Книги, видані за кошти обласного бюджету, приурочені до 70-річчя Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України.

Збірник "Сім крутих перевалів" об'єднує твори сучасної генерації обласного осередку спілки. Книга містить розділи "Проза", "Поезія", "Література для дітей", "Переклади", "Сторінки сатири і гумору", а також "Голоси молодих" із творами представників наймолодшого літературного покоління.

Детальніше...

Ужгородський скансен запрошує на етнографічні читання

15.1215 грудня о 10.00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту пройдуть етнографічні читання "Збереження та популяризація культурної спадщини".

Співорганізаторами заходу є факультет історії та міжнародних відносин УжНУ, кафедра історії України і студентське наукове товариство "Кліо".

В рамках етнографічних читань планується робота за наступною тематикою:

1) роль музеїв у збереженні та відтворенні культурної спадщини;

2) регіональні особливості традиційної народної культури Закарпаття;

3) народна культура в контексті сучасних глобалізаційних процесів.

Для участі у читаннях до 1 грудня необхідно зареєструватися за допомогою гугл-форми, де слід указати контактні дані, тему доповіді та коротку анотацію (3-5 речень).

Детальніше...

В суботу Закарпаття долучиться до вшанування пам'яті жертв голодоморів

golodomoryЩорічно, в останню суботу листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів. У національний пам'ятний день  25 листопада, в обласному центрі Закарпаття відбудеться траурна хода та запалення свічок.

Молодь і громадськість, представники влади та релігійних організацій зберуться в цей день о 13.45 на площі Поштовій в Ужгороді.

О 14.00 траурна хода на чолі з керівниками краю та міста зі свічками й колосками пшениці в руках вирушить до наріжного каменя, закладеного на місці спорудження майбутнього меморіалу пам'яті жертв і постраждалих внаслідок голодоморів в Україні (перед будівлею медичного факультету УжНУ).

Детальніше...

Ще один штрих до образу Маестро: в Ужгороді презентували альбом шаржів Адальберта Ерделі

422 листопада в залі обласного художнього музею ім.Й.Бокшая представили "Шаржі" Адальберта Ерделі – це чергове видання, присвячене постаті визначного закарпатського митця, засновника крайової школи живопису, та, водночас, перше, що демонструє досі невідому для широкого загалу грань обдарування художника – його шаржевий доробок.

Непересічна подія зацікавила багатьох творців і шанувальників прекрасного. Презентували ж альбом усі, хто так чи інакше долучився до його видання. 

Детальніше...

Концерт української вокальної музики звучатиме в обласній філармонії у неділю

26.1126 листопада великий зал Закарпатської обласної філармонії наповниться звуками української вокальної музики.

Створюватиме недільний настрій слухачам ансамбль солістів "Гармонія" у складі його керівника, заслуженої артистки України Оксани Хархаліс (мецо сопрано), народного артиста України Петра Матія (баритон), Марини Лаври (сопрано), Михайла Подкопаєва (бас). Музичний супровід забезпечать Діана Гавата (віолончель) та піаністки Наталія Шутко і Наталія Савченко. 

В програмі – арії з опер "Наталка Полтавка" і "Тарас Бульба" М.Лисенка, "Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Артемовського, "Богдан Хмельницький" К.Данькевича, "На Русалчин Великдень" М.Леонтовича, "Наймичка" М.Вериківського та відомі солоспіви А.Кос-Анатольського, О.Нижанківського, А.Вахнянина, К.Данькевича, Я.Степового, І.Шамо, Б.Буєвського, Л.Гайдамаки, І.Кушплера, М.Жербіна. Ведуча – Катерина Керечанин.

Концерт відбудеться у рамках проекту "Музика вихідного дня". Початок о 16.00, – анонсують у філармонії. 

Завтра в прес-центрі ОДА презентують видання, присвячені крайовим літераторам

literaturaДві книги, приурочені до 70-річчя Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України, видані за кошти обласного бюджету, презентують 23 листопада в Закарпатській облдержадміністрації.

Літературний альманах "Сім крутих перевалів" містить творчий доробок сучасної генерації обласного осередку спілки, зокрема, представників наймолодшого покоління.

До книги літературознавця Дмитра Федаки "Українське красне письменство Закарпаття" увійшли стислий огляд художньої літератури краю від найдавніших часів та літературні портрети письменників 19-го і 20-го ст., а також представників літературного цеху нинішніх днів – письменників, літературознавців та фольклористів.

Детальніше...

Результати конкурсного добору на посаду директора Закарпатського ООМЦК

122 листопада в приміщенні прес-центру Закарпатської облдержадміністрації відбулося друге засідання комісії з конкурсного добору на посаду директора Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури. 

В рамках засідання єдина претендентка на посаду, котра у визначені законодавством строки (з 10 жовтня по 8 листопада) подала необхідні документи для участі в конкурсі – Ганна Дрогальчук – озвучила власну програму розвитку закладу на найближчі 1 та 5 років і пройшла співбесіду з членами конкурсної комісії, яку очолювала заступник начальника управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді Ужгородської міськради, начальник відділу культури Мар'яна Чегіль.

Детальніше...

До Ужгорода вперше приїде сучасний український письменник Макс Кідрук

4.124 грудня о 17.00 у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.Ф.Потушняка відбудеться презентація нового роману сучасного українського письменника Макса Кідрука – в рамках туру 100 містами України.

"Не озирайся і мовчи"  це позажанрова історія з елементами трилера та соціальної драми. Крім містичної складової, автор порушує проблеми спілкування і взаєморозуміння батьків та дітей, "травлі" у школі й бажання втечі від реальності, притаманного підліткам.

"Уявіть, що на Землі існує місце, яке ніби застигло в часі. Місце, здатне сховати будь-кого, хто прагне втекти від реальності. Уявіть, що для того, аби туди потрапити, достатньо не озиратися й мовчати. Є лише одна проблема: в такому місці часом з'являються речі, страшніші за те, від чого ховаєшся",  йдеться в анотації.

Макс Кідрук зазначає, що частково "НОІМ"  це роман не про паралельні світи, але про усвідомлення нами часу. "Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії",  уточнює автор.

Детальніше...

Додаткова інформація